top of page

ODYSSEY YOLCULUĞU

Yunan şair Homeros, Odesseus’un destansı yolculuğunu anlatan ünlü şiirini yazdığından beri “Odyssey” değişim yolculuklarını tanımlamak için kullanılan bir terim haline gelmiştir. Stanley Kubrick bile insanoğlunun değişim yolculuğunun hikayesini anlattığı efsanevi başyapıtına 2001: A Space Odyssey adını vermiştir.

 

Odyssey, marka olarak bugün bile hala kullanılıyor olmasını kahramanı Odysseus’un yolculuk sırasında yaşadığı değişimin aslında biz insanoğlunu anlatmasına borçlu;

 

  • Yolculuğu sırasında karşılaştığı zorlu durumlar, Odysseus’u zaman içinde ruhsal olarak daha güçlü biri haline getirmişti. Bu gün bizim “seni öldüremeyen daha güçlü yapar” dediğimiz durum.

 

  • Sadakat Odyssey’in ana temalarından biri. Odysseus 20 yıl boyunca ortalarda yokken destekçileri ona bağlılığını yitirmiyor çünkü. İnsan içinden “bana sadık kaç kişi var acaba” diye geçiriyor. Keşke onlardan daha fazla olsa…

 

  • Anavatanı Ithaca’ya süren yolculuğu 10 yıl sürüyor Odysseus’un. Bu öyle kolayca vazgeçen birisine göre bir yolculuk değil. İçinde yaşadığımız dünya o zamandan bu yana daha yaşanması kolay bir yere dönüşmedi.

 

  • Ama tek başımıza ilerleyemeyiz bu zorlu yolculukta. Bize destek veren başka insanlara ihtiyaç duyarız. Kendi işbirliği ağlarımızı oluşturmak zorundayız. Odysseus da böyle ilerledi çünkü. Karşılaştığı insanların konukseverliği ve desteği olmasa bu yolculuğu tamamlayamazdı.

“Odyssey Danışılan Danışman Sertifika Programı” katılımcılarını kendi zorlu yolculuğunu yapabilecek birer danışman haline getirmeyi hedefler. Bu hedefe ulaşmak için, kendi Odyssey yolculuğumuzda yaşayarak öğrendiklerimizi sizlere aktaracak ve sizi, yolculuğunuzu kolaylaştıracak güçlü araçlarla donatacağız. 

bottom of page