top of page

PROGRAM HAKKINDA

Odyssey Danışılan Danışman Sertifika Programı, 

International Coach Federation (ICF) tarafından 

42 saatlik Continuing Coach Education (CCE) Programı

olarak onaylanmıştır.

“Odyssey: Danışılan Danışman Yolculuğu Sertifika Programı”, programa başvuru yapan kişiler arasından seçilmiş ve bu yolculuğa hazır katılımcılardan oluşan en fazla 12 kişilik gruplar ile gerçekleştirilir.

 

Programın aktarım yöntemi; teorik bilgi paylaşımı, uygulamalar, gerçek hayattan örnekler ve vakaların paylaşımı, dünya çapında başarılı olmuş diğer Odyssey danışmanlarının tecrübelerinden faydalanma, bireysel ve grup çalışmaları, değerlendirme-gelişim araçlarının uygulanması ve sahada gerçekleşecek çalışmaları kapsar.

 

Program hafta içi gerçekleşecek olup, süresi 2+3+1 gün olmak üzere toplam 6 gün’dür.

 

2+2+1 günlük kısım sınıf içinde grubun tamamı ile birlikte gerçekleştirilecek olup, son 1 günlük kısım, katılımcıların ayrı ayrı günlerde mentorları ile birebir sahada gerçekleştirecekleri uygulamaları içerir (katılımcının mentoru ile birlikte müşterisine ziyarete gitmesi, Odyssey: Danışılan Danışmanlık sürecinin adımlarını uygulaması, teklif hazırlaması, vb).

 

Program sonunda katılımcılar “Odyssey Danışmanlık Sertifikası” ile birlikte global bir ağ olan “Odyssey Danışmanları” ağının bir üyesi haline gelecekler ve farklı işbirliği fırsatlarından yararlanabileceklerdir. Katılımcılar ayrıca Odyssey’nin yaratıcıları tarafından yazılmış “Odyssey: Danışılan Danışman Yolculuğu” kitabı ile birlikte, eğitimi destekleyici materyallerin yer aldığı zengin bir arşivin sahibi olacaklardır.

 

Programın İçeriği:

  • Modül 1: Ben Kimim?

Program öncesi yapılacak ön hazırlıklar ile birlikte katılımcılar bu modülde kendilerini ve danışmanlık işinde bulundukları noktayı irdeleyeceklerdir. Farklı ölçme, değerlendirme ve analiz araçlarının sunulacağı ve katılımcıların bu araçları kullanır hale geleceği bu ilk bölümde, her bir katılımcı danışmanlık işine getirdiği kaynaklar ile birlikte kendi yetkinliklerini, özel ve iş yaşamını, işteki finansal konumunu, kişisel amaç ve stratejilerini masaya yatıracaktır. İlk iki günün sonunda katılımcıların hedefi, yaşamları ve meslekleri ile ilgili stratejik kararlar almak ve Danışılan Danışman olmak için çıktıkları yolda gitmek istedikleri noktayı net bir şekilde tarif ederek kişisel taahhütlerini ortaya koymak olacaktır.

  • Modül 2: Hangi İşin İçindeyim?

 

Bu modülde profesyonel danışmanlık işinin ve Danışılan Danışman olmanın prensipleri ele alınacak, danışmanlık işinde “bilgeliğe” ulaşmak için benimsenmesi gereken bakış açıları ile birlikte, etkisi kanıtlanmış danışmanlık süreçleri adım adım aktarılacak ve gerçek hayat örnekleri ile desteklenecektir. Bu modül ile birlikte katılımcılar değer odaklı özgün iş modellerini ve iş planlarını oluşturabilecekler, işlerini finansal açıdan ele alarak hedef belirleyebileceklerdir. 

Ayrıca katılımcılar, ideal müşterileri belirleme, karar verici seviyesinde kurumun iş ortağı haline gelme, sorunu teşhis etme ve ihtiyaç analizi, müşteriye uygun çözümlerin belirlenmesi ve hayata geçirilmesi gibi konularda yöntem ve araçlar ile donatılarak uygulama yapma fırsatı bulacaklardır.

  • Modül 3: Danışılan Danışman Uygulamaları

 

Dört günlük yoğun bir öğrenme sürecinin ardından katılımcılar gerçek hayat vakaları üzerinden ilerleyerek uygulama ve sunum çalışmaları yapacak ve birbirlerine geri bildirimde bulunacaklardır. Danışılan Danışman’ın tüm araçları, bu uygulamalar ile hayata geçecek ve katılımcılar müşteri karşısına çıkmadan önce güçlü bir pazarlama/markalaşma süreci yaşayacaklardır.

 

  • Modül 4: Birebir Saha Uygulamaları ve Mentorluk Desteği

 

Ortak katılımlı gruplara açık programın tamamlanmasının ardından, her katılımcıya atanacak İş Kavramları mentorunun da desteği ile katılımcılar öğrendiklerini birebir sahada uygulama olanağı elde edeceklerdir. Saha uygulamalarında katılımcı, mentoru ile birlikte gerçek müşterilere ziyaret yapacak, Odyssey Oku’nun adımlarını uygulayacak, modelini sunacak, analiz yapacak, toplantı sonrası mektuplar, raporlar, öneri sunumları hazırlayacaktır. Böylelikle programda edindiği kazanımlar kağıt üzerinde kalmayacak ve İş Kavramları danışmanının da desteği ile gerçek hayatta denenme şansı bulacaktır.

   

Önümüzdeki ilk programın tarih ve fiyat bilgisi:

1. Bölüm, 2 tam gün süreli olup, 09:00-17:00 saatleri arasında,

2. Bölüm, 3 tam gün süreli olup, 09:00-17:00 saatleri arasında uygulanmaktadır. 

3. Bölüm, her bir katılımcı Hasan Tahsin Güngör ile belirleyecekleri bir günde birebir çalışma yapabilecekleri serbest ve isteğe bağlı bir gündür.

1. ve 2. Bölümlere katılanlar Odyssey Danışılan Danışman Sertifikası almaya hak kazanırlar.

Kayıt işlemleri için aşağıdaki formu doldurup bize ulaştırın.

Daha fazla bilgi ve önümüzdeki ilk program tarihi için  (0212) 258 76 25 nolu telefondan program yetkilisi ile görüşebilirsiniz. 

bottom of page